Wagyu - Wołowina japońska

Wagyu to jeden z największych przebojów eksportowych Kraju Kwitnącej Wiśni. Absolutny produkt premium, który zadowoli najbardziej wytrawych smakoszy. Rygorystyczne przepisy dokładnie regulują zasady, które muszą być spełniane w trakcie hodowli. Oferowane przez nas steki są sklasyfikowane jako klasa A5 – najwyższa jakość w restrykcyjnie przestrzeganej skali, a pochodzą z prefektury Kagoshima, jednego z najbardziej cenionych regionów.

Wagyu Tenderloin steak

287,98 407,97 

Wagyu Rib Eye steak

214,98 509,95 

Hodowla krów rasy wagyu

Hodowla Wagyu jest zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach tak, by zwierzęta były najszczęśliwsze, a ich mięso najsmaczniejsze. Szczęście zwierząt to bowiem także szczęście tego, komu będzie dane zjeść pochodzące od nich mięso. Krowom Wagyu puszczana jest muzyka klasyczna oraz są masowane. Specjalną dietę z ekologicznych pasz o precyzyjnie określonym składzie uzupełnia piwo, którego konsumpcja pobudza u zwierząt apetyt. Takie żywienie powoduje, że mięśnie krów rasy Wagyu mają niepowtarzalny przerost tłuszczowy w formie marmurka, który z jednej strony jest wyznacznikiem jakości mięsa, z drugiej decyduje o jego niepowtarzalnym smaku. 

Wagyu - szczęście na talerzu

W temperaturze pokojowej marmurek Wagyu właściwie zaczyna się już rozpuszczać, stąd nasza dostawa zawsze odbywa się w ściśle określonych warunkach chłodniczych. Zjedzenie steka przyrządzonego z mięsa tej odmiany to niemalże mistyczne przeżycie – poprzerastanie mięsa delikatnym tłuszczykiem powoduje, że w czasie smażenia mięso zachowuje się perfekcyjnie i uzyskuje strukturę dosłownie rozpuszczającą się w ustach i cudowny smak, który eksperci określają jako dekadenckie połączenie maślanego z umami. Każdy wielbiciel mięsa powinien choć raz spróbować tej wołowiny – i gwarantujemy, że zapamięta to smakowe przeżycie na zawsze!